Magia i społeczność czarodziejów

Magia i społeczność czarodziejów

Young woman chilling at home in a comfortable round armchair near the window. Girl relaxing, reading and dreaming book in the loft living room. Imagining the book extraordinary world.

Seria powieści, która odnosi się do postaci Harrego Pottera, to siedem fascynujących książek, które już od ponad dwudziestu lat cieszą się ogromną popularnością. Kolejne pokolenia nie mogą wyjść ze zdumienia, ponieważ Joanne K.Rowling napisała coś, czego do tej pory jeszcze nie było na rynku. Oficjalna, główna część serii to siedem książek. Tylko, że Harry Potter zdobył taką popularność, iż powstało o wiele więcej, pobocznych książek, które w jakiś sposób nawiązują do tej magicznej serii. Do tego jest jeszcze ostatnia część pt.”Harry Potter i przeklęte dziecko”. W tej książce sam Potter jest już dorosły, a na pierwszy plan wysuwa się jego syn, który ma wątpliwości, czy jest “normalnym” człowiekiem. Tylko, że to dzieło literackie ma zupełnie inną formę od tej, która do tej pory była nam doskonale znana. Jaką? Tego wszyscy czytelnicy dowiedzą się z lektury tej książki. Zanim do tego dojdzie, należy sięgnąć po powieść pt. “Harry Potter i kamień filozoficzny”. Jest to pierwszy tom całej serii.

Pierwsza przygoda w Hogwarcie

Będąc już w szkole, Harry nadal nie mógł wyjść ze zdumienia, czego dowiedział się o swoim życiu. Nie mógł zrozumieć, jak jego wuj i ciotka mogli ukryć przed nim TAKĄ prawdę?! Był czarodziejem. Jego mama była człowiekiem, ale tak jak on została zaproszona do Hogwartu. Z kolei jego ojciec był pełnokrwistym czarodziejem! Harry był w szoku, kiedy poznał opowieść Hagrida, ale uwierzył. Uwierzył w to, że jego życie teraz się odmieni. Czy na lepsze? Tego miał się już wkrótce dowiedzieć.

Razem z innymi, pierwszorocznymi uczniami trafił w końcu do szkoły. To, co zobaczył na miejscu miało niesamowity wymiar. Sama szkoła była dla niego niczym domek z bajkowych marzeń. Tylko, że teraz marzenia nabrały bardziej realnego wymiaru. Od pierwszego dnia Harry bardzo polubił się z Ronem – sympatycznym rudzielcem, który tak jak on należał do 1 klas. Razem trafili do Gryffindoru – jednego z domu dla czarodziejów. Tam też poznali Hermionę, która nieco przemądrzała uratowała im skórę. Oni sami zresztą też nadeszli jej z pomocą. Tak zaczęła się ich przyjaźń. Tylko dzięki temu cała trójka była w stanie poradzić sobie z kłopotami, które już niedługo pojawiły się nad ich głowami. Oto w szkole został ukryty kamień wielkich filozofów, który mógł dać życie wieczne. Ktoś chciał go zdobyć dla Lorda Voldemorta. Młodzi uczniowie chcieli o wszystkim opowiedzieć dorosłym, ale nikt nie chciał im uwierzyć. Co z tego wynikło? Wszystkiego można dowiedzieć się z tej niesamowitej książki.